Recenzia na výživové doplnky od Kompavy – ProteinFit 80 a Kreatín monohydrát Pure

Recenzia: ProteinFit 80 od Kompavy

 

Rozhodol som sa, že vyskúšam zhodnotiť nejaké doplnky výživy a uverejním to na web. Schválne som si vybral proteín nie až tak známy aby som sa nenechal náhodou ovplyvniť.

Keďže medzi hlavné výživové doplnky patria proteín a taktiež kreatín, pozrel som sa bližšie práve na tieto dva doplnky.

Ako prvý zhodnotím ProteinFit 80.

 

Zloženie

 

Medzi najdôležitejšie charakteristiky zo všetkých patrí práve zloženie a preto mu prisudzujem najväčšiu váhu. Hneď ako prvé si môžete všimnúť číslo 80 ktoré znázorňuje že tento doplnok obsahuje 80% podiel bielkovín.

Jedná sa o mikrofiltrovanú srvátkovú bielkovinu čo znamená, že proteín je vysoko kvalitný, zbavený väčšieho množstva tuku či laktózy a veľmi dobre stráviteľný.

Hneď ako prvé som sa pozrel na obsah aminokyselín BCAA a bol som milo prekvapený. Tento proteín obsahuje na 100g cez 21g BCAA čo je vážne výborné množstvo.

Ak náhodou neviete čo BCAA sú, tak sú to aminokyseliny, ktoré musíme prijímať zo stravy pretože si ich telo nedokáže vytvoriť samo.

ProteinFit 80 obsahuje cez 10g leucínu na 100g výrobku a práve táto aminokyselina je pre rast svalov veľmi dôležitá. Leucín je jednou z troch aminokyselín BCAA a podporuje syntézu bielkovín a tým napomáha k rastu svalov.

Ďalej v ňom nájdete až 2,34g na 100g výrobku a vynikajúci minerálny a vitamínový profil.

 

Rozpustnosť

 

S rozpustnosťou nebol žiaden problém. Odmerku proteínu som dal do šejkru a stačilo párkrát potriasť a neostali žiadne hrudky. Odporúčam si šejker zaobstarať pretože pokiaľ hodnotíte rozpustnosť z toho hľadiska, že proteín dáte do pohára vody a snažíte sa ho rozmiešať lyžicou tak je veˇmi neobjektívne v tomto prípade posudzovať rozpustnosť proteínu.

Nevýhoda (avšak mne to nijak neprekáža) je penenie. Proteín po šejkovaní veľmi pení, ale z hľadiska využiteľnosti na tom absolútne nezáleží.

 

Chuť

 

Na otestovnie som si vybral čokoládovú príchuť a môžem úprimne povedať, že nie je jej čo vytknúť. Treba však dbať na správny pomer vody a proteínu. Ak si chcete proteín naozaj vychutnať, logicky to s množstvom vody nepreháňajte.

 

Cena

 

Cena je primeraná kvalite tohto proteínu. Keďže neobsahuje žiadne sójové prímesy a pod. a nutričný profil je naozaj bohatý tak voči cene nemám vôbec žiadne výhrady. Za 2000g balenie zaplatíte 50,4 Eur čo je úplne adekvátne kvalite ktorú proteín od firmy Kompava ponúka.

 

Recenzia: Kreatín monohydrát Pure od Kompavy

 

Tu nie je moc čo hodnotiť keďže sa jedná o čistý kreatín monohydrát, avšak dôležité je tu slovo „Pure“. Pure znamená, že sa jedná o 100% kreatín a nič iné. Treba si dávať pozor, pokiaľ kupujete „iba“ kreatín monohydrát. V tom prípade sa nemusí jednať o 100% kreatín.

Kreatín monohydrát je z mojich skúseností najlepšia forma kreatínu a pritom najlacnejšia akú môžete získať.

Kreatín napomáha k zvýšeniu sily a nárastu svalovej hmoty vďaka molekule ATP ktorá dodá energiu iným bunkám ktoré ju zrovna potrebujú. Avšak nezabúdajte piť veľa vody a najlepšie kreatín užívať spolu s glukózou aby sa do svalov rýchlejšie vstrebal.

 

Pre koho je určený kreatín?

 

Pre všetkých športovcov ktorým ide o zvýšenie sily, vytrvalosti, svalového objemu a celkovo energie potrebnej pre maximálne tréningové nasadenie.

Môžete ho dávkovať formou nasycovacej fázy alebo hneď od začiatku užívať iba 5g denne. Na výsledok to vplyv mať nebude, nasycovacia fáza slúži iba na rýchlejšie počiatočné „nasýtenie“ svalov kreatínom avšak neznamená to že vďaka nej budte mať lepšie výsledky.

Kreatín odporúčam určite každému kto chce zvýšiť silový výkon a taktiež svalový objem.

 

Záverečné zhodnotenie

 

Nezabudnite pri výbere doplnkov výživy vždy pozerať na zloženie a práve u Kompavy sa mi páči, že nič nezatajujú a u každého výrobku nájdete podrobný zoznam s nutričnými hodnotami daného výrobku.

Prešiel som desiatky online obchodov s doplnkami výživy ale nikde som nenašiel tak komplexný list s nutričnými hodnotami ako u Kompavy.

S výberom týchto dvoch doplnkov výživy som maximálne spokojný.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.