Naberanie svalovej hmoty s vlastnou váhou

Naberať svaly cvičením s vlastnou váhou nie je rozhodne nemožné, avšak vyžaduje si to taktiež, aby cviky ktoré vykonávate boli pre vás namáhavé resp. aby ste docielili zlyhanie povedzme do 10 opakovaní.

Niektorí ľudia hovoria, že budovať svalovú hmotu bez závažia je nemožné. Poviem vám že možné to je ak sa naučíte správne metódyTu sú základy, ktoré potrebujete na to, aby ste budovali svalovú hmotu bez závažia.

 

Základy

 

Naberať svalovú hmotu môžete aj bez závažia s tradičnými cvikmi s vlastnou váhou.
Medzi tieto cviky patria cvičenia ako sed ľahy, kliky atď. Nejedná sa o cviky, ktoré z vás spravia kulturistu, ale ak vaše telo nie je zvyknuté na cvičenie, môže to byť skvelý spôsob ako začať. Rovnako ako pri cvičení so závažím, tak aj tu je nutné dodržiavať pravidelnosť na to aby ste videli výsledky.

 

Ruky

 

Aj keď tieto všeobecné cvičenia prospešné, tak pre lepšie výsledky sa budete musieť sústrediť na špecifické svalové skupiny. To je najlepší spôsob, ako budovať svalovú hmotu bez závažia. Budovať bicepsy nie je bez závažia jednoduché. Asi najlepší spôsob sú podľa môjho názoru zdvihy na hrazde na úzko s opačným úchopom. Vyskúšajte, uvidíte, že tento cvik je výnimočne ťažký.

 

Hrudník

 

Každý kulturista chce mať kvalitne vypracovaný hrudník, pretože to je to, čo na tele vyzerá vážne fascinujúco. Ak chcete efektívne budovať svalovú hmotu na hrudníku bez závažia, jeden z jednoduchých spôsobov sú kliky. Avšak je potrebné aby ste sa snažili vykonávať stále ťažšie a ťažšie variácie tohto cviku.

Jeden jednoduchý spôsob, ako toho docieliť je dať si nohy na stoličku, takže všetká hmotnosť sa presunie na vaše ruky. To bude mať za následok, že cvik sa tak stane ťažším než štandardné kliky na rovnej podlahe, takže buďte pripravený.

 

Ramená

 

Ramená sa dajú dobre precvičiť pri základných cvikoch, ako kliky, kliky dole hlavou a vlastne všetky variácie tohto cviku. ďalší spôsob ako kvalitne precvičiť ramená je pridať do svojho tréningového plánu zhyby na hrazde. Pre veľa ľudí je tento cvik príliš ťažký, takže určite má potenciál budovať svalovú hmotu bez závažia.

Ak chcete získať zo zdvihov na hrazde tie najlepšie výsledky, budete sa musieť zdvíhať s rukami na široko, takže váha je sústredená do oblasti ramien. Použitie širokého úchopu bude mať za následok to, že veľká časť vašeho úsilia sa prenesie na posilňovanie deltových svalov. Je to veľmi ťažký cvik, ale verte mi, že aj veľmi účinný.

Pokiaľ chcete budovať svalovú hmotu bez závažia dlhodobo, tak si to bude vyžadovať do budúcna určite ťažšie variácie základných cvikov (napr. drepy na jednej nohe atď.) a po čase možno aj záťažové vesty a pod. Rozhodne však budovať svalovú hmotu do určitej miery bez závažia nie je utópia.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.