Zabudnite na striktné diéty a tréningové postupy z magazínov

Už o malú chvíľu zistíte, prečo najznámejšie a pritom „zaručené“ postupy naberania svalovej hmoty NEFUNGUJÚ

…a ako zastavíte tú nekonečnú otázku ktorá znie:

Prečo Nemôžem Pribrať svalovú hmotu?

To, že nemôžete pribrať svalovú hmotu je veľmi jednoduché. Poviem vám hneď 8 dôvodov, prečo nemôžete priberať vôbec alebo priberáte, avšak nebudujete svalovú hmotu, ale tuk.

Dôvod #1: Jete veľmi málo


Na to, aby ste priberali musíte prijať viacej kalórií, než denne spálite. Telo potrebuje na naberanie váhy energiu, ktorú musíte prijať zo stravy. Primárne však telo potrebuje energiu na to, aby ste prežili.

To znamená, že sa energia z potravy prioritne použije na fungovanie orgánov a na vašu celodennú aktivitu a to, čo zostane, tak sa použije na naberanie váhy. Naberanie váhy je pre telo z hľadiska dôležitosti teda až na poslednom mieste.

Dôvod #2: Trénujete s ľahkými váhami


Zabudnite na to, že vám porastú svaly pokiaľ budete trénovať s váhou, s ktorou by ste kľudne spravili 15 opakovaní.

Ak kopírujete tréningové plány profesionálnych kulturistov, tak u nich je bežné, že robia aj 20 opakovaní. Je to ale preto, pretože oni dosiahnu hormonálnu odozvu pomocou „sypačky“ a jediné čo im treba je svaly pumpovať, čo je pre nich výhodnejšie, ako sa hnať za ťažkými váhami.

Pokiaľ je teda vašim cieľom budovať svalovú hmotu, nikdy si nenechajte radiť od niekoho, kto berie „bobuľky“.

Dôvod #3: Trénujete svalovú partiu raz týždenne


Podstata svalového rastu spočíva v tom, že sval zaťažíte, čo spôsobí malé mikro trhlinky vo svalových vláknach a následne pomocou stravy a oddychu sa vaše svaly zregenerujú a zosilnejú, aby boli schopné vykonávať rovnakú záťaž s menším úsilím.

Čím častejšie budete sval trénovať za predpokladu, že je plne zregenerovaný, tým rýchlejšie bude silnieť a rásť. Regenerácia svalu nikdy netrvá celý týždeň a preto trénovaním svalovej skupiny raz týždenne nikdy nedosiahnete taký svalový rast, ako pri trénovaní svalovej skupiny 2x týždenne.

Dôvod #4: Robíte veľa opakovaní a sérii


Nie je žiadny dôvod robiť nekonečné množstvo sérii a opakovaní na svalovú partiu. Ak vykonávate cvik správne a používate dostatočne veľkú záťaž, tak vám stačí odcvičiť pár sérii a presunúť sa na precvičenie ďalšej svalovej skupiny.

Ak používate pri cvikoch veľa opakovaní, tak to znamená, že musíte používať malú záťaž alebo vykonávať cviky so zlou technikou, aby ste boli schopný vykonať veľa opakovaní.

Používanie malej záťaže je však opak toho, čo musíte robiť, pokiaľ chcete naberať svalovú hmotu.

Dôvod #5: Každú chvíľu meníte tréningový plán


Bolo dokázané, že najväčší svalový rast začne až po určitej dobe po tom, čo začnete trénovať podľa určitého tréningového plánu.

Ak teda meníte tréningový plán každý mesiac s vidinou, že predídete stagnácii a nechávate sa oklamať magazínmi, že tým šokujete svaly, tak to robíte úplne zle.

Dôvod #6: Jete nesprávne potraviny


Ak aj prijmete potrebné množstvo energie, ktorá ale nebude pochádzať zo správnych zdrojov, tak budete zase iba priberať tuk a nie svalovú hmotu.

Na nárast svalovej hmoty je potrebné, aby ste telu dodali energiu.

Túto energiu prijmete z jedla, avšak pokiaľ telu dodáte tzv. „mŕtvu energiu“ vo forme málo výživných potravín, tak svaly nebudú mať z čoho rásť.

Dôvod #7: Jete príliš veľa


Opakom prvého bodu je to, že prijímate kalórií zbytočne veľa. V tom prípade sa väčšina energie, ktorú ste prijali navyše použije na stavbu tukového tkaniva a to postupne vedie k nepeknej postave alebo až k obezite.

Je preto potrebné sa naučiť „zlatú strednú cestu“ denného príjmu kalórií, aby ste sa vyvarovali priberaniu váhy vo forme tuku.

Dôvod #8: Ignorujete dôležitosť progresívneho tréningu


Pokiaľ je vašim cieľom dlhodobo napredovať vo svalovom objeme a sile, musíte sa neustále snažiť o to, aby ste zvyšovali do určitej miery buď počet opakovaní alebo sa snažili cvičiť stále s ťažšími váhami.

Nemám však na mysli, že sa musíte zlepšovať každý tréning. Nie je to pre rast svalov nevyhnutné a ani to nie je možné, takže žiadne obavy.

Pravdepodobne ste sa vo väčšine alebo minimálne v niektorých bodoch našli.

Nič však nie je stratené a úprimne vám poviem, že vy za to v podstate ani nemôžete. Z každej strany na vás vyskakujú reklamy ktoré vám hovoria, aby ste si zobrali tablety na naberanie svalovej hmoty.

Marketéri sa vám snažia nahovoriť, že kúpou prístroja na posilňovanie alebo robením klikov či sedľahov si vybudujete postavu svojich snov a potom vám ešte ponúkajú, aby ste si kúpili ich drahé stravovacie plány, ktoré sú buď úplne zlé alebo bez správneho cvičenia aj tak úplne na nič.

Je ťažké vedieť sa pohybovať v záplave informácii, ktoré na vás vyskakujú z každej strany.

Dovoľte mi objasniť vám v čom je hlavný problém.

Šokujúca pravda o naberaní svalov (…A čo vám médiá tlačia do hlavy)

ODHALENÉ – NA PRIBRATIE SVALOVEJ HMOTY NEPOTREBUJETE:

 

  •  Posilňovacie prístroje
  •  Dlhé hodiny strávené v posilňovni
  •  „Bobuľky“
  •  Tabletky na naberanie svalovej hmoty
  •  90% doplnkov výživy ktoré sú na (h…o) trhu
  •  Drahých trénerov
  •  „Bombardovať“ svaly z xy rôznych uhlov
  •  Veľké množstvo cvikov
  •  Trénovať do zlyhania

(Za toto ma budú médiá nenávidieť, ale nebaví ma pozerať sa už na to, ako sú ľudia klamaní!)

Ako nabrať svalovú hmotu? (…a neprísť pri tom o rozum, zdravie a nemalé množstvo peňazí)

Na základe mojich dlhoročných skúseností vám objasním, ako funguje naberanie svalovej hmoty (sľubujem, že budem stručný a budem sa snažiť nepoužívať odborné výrazy).

Samotný nárast svalu ovplyvňujú tieto faktory:

Tréning


Rast svalovej hmoty je ovplyvňovaný tým, aký stimul pre rast tomuto svalu poskytnete. Tento stimul je primárne vyvolaný správnym tréningovým plánom. Pri správnom zaťažení svalu dochádza v jeho štruktúre k mikro trhlinkám, ktoré sa pri splnení ďalších dôležitých faktorov uzdravia a zároveň zosilnejú vďaka tvorbe bielkovín (aktínu a myosínu), aby sa sval adaptoval na ten istý tréning, ale s menšou námahou.

Strava


Na to, aby sa vo svaloch udial chemický proces potrebný k syntéze (vytváraní) bielkovín a zosilneniu poškodených svalových vlákien v dôsledku tréningu, je potrebné svalu dodať dôležité živiny, vďaka ktorým je potom anabolický efekt vyvolaný tréningom využitý na stavbu nových svalových vlákien.

Regenerácia


Fyzická záťaž do veľkej miery namáha centrálny nervový systém, ktorý mimo iné riadi tzv. motorické jednotky, ktoré sú zodpovedné za činnosť svalových vlákien. Ak je centrálny nervový systém nedostatočne oddýchnutý, dochádza k takzvanému pretrénovaniu, čo má za následok stagnáciu (zastavenie pokroku) v svalových prírastkoch a sile.

Načasovanie tréningu a stravy


Do určitej miery vaše pokroky ovplyvňujú aj to, v aký čas trénujete a taktiež, aký pomer makronutrientov (bielkoviny, sacharidy a tuky) dodáte svalom v čase pred tréningom a po tréningu.

Genetika (somatotyp a ďalšie predispozície)


Rýchlosť vašich pokrokov sa bude odvíjať od toho, či ste:

Endomorf – Endomorfný typ postavy sa vyznačuje od prírody veľkou silou (väčšina strongmanov sú endomorfovia)

Ektomorf – Ektomorfný typ postavy má pomerne rýchly metabolizmus a pri správnom tréningu a ďalších faktoroch ľahko dosiahne prirodzene svalnatú postavu s malým množstvom podkožného tuku (Frank Zane je typickým príkladom ektomorfa)

Mezomorf – Mezomorfný typ postavy sa vyznačuje relatívne širokými ramenami a taktiež tým, že má od prírody tendenciu ľahšie naberať svalovú hmotu a tiež ľahšie spaľuje podkožný tuk.
Väčšina ľudí je však zmesou týchto troch somatotypov.

Na lepšie pochopenie vám stručne objasním dva typy zväčšovania objemu svalovej hmoty:

1. Myofibrilárna hypertrofia – Pri tomto type sa objem svalov zväčšuje v dôsledku nárastu (rozmnoženiu myofibríl vo vnútri svalových vlákien) samotných svalových vlákien.
2. Sarkoplazmatická hypertrofia – Pri tomto type hypertrofie sa objem svalov zväčšuje v dôsledku sarkoplazmatickej tekutiny vo vnútri svalových vlákien.

A práve tu je chyba.

Väčšina tréningových plánov na internete (a často aj od „skúsených trénerov“) sú zacielené na sarkoplazmatickú hypertrofiu (prípad, keď je sval vyplnený tekutinou) a v tom prípade nadobudnete falošný objem a nikdy nezískate skutočnú svalovú hmotu a silu.

U profesionálnych kulturistov (ktorí samozrejme sypú až sa práši) je veľká časť svalového objemu tvorená práve sarkoplazmatickou tekutinou.

…a z toho dôvodu…

Ak budete kopírovať tréningy a stravovacie postupy profesionálnych kulturistov, nikdy nenadobudnete skutočný svalový objem a silu

Viem, že vám to teraz znie ako paradox, a možno si teraz hovoríte že „pokiaľ má profesionálny kulturista také svaly, tak musím robiť to isté čo on a dosiahnem to“.

POZOR!

Pokiaľ skutočne chcete naberať svalovú hmotu, musíte svoje myslenie otočiť presne o 180 stupňov.

Pravdepodobne máte teraz z toho všetkého v hlave zmätok.

Ja vás však úplne chápem.

ja a heath ramik
ja ramik jazero

Moje meno je Viktor a trvalo mi roky, kým som vychytal všetky chyby spojené s naberaním svalovej hmoty.

Jedna jediná vec ktorá vás dokáže zmeniť na nepoznanie je práve učenie sa od expertov v danej oblasti a zavedenie vedomostí ktoré ste sa naučili do praxe.

Naberanie svalovej hmoty nie je žiadnou výnimkou a aj tu platí, že musíte robiť tie správne veci tým správnym spôsobom a ja vám s radosťou tieto správne a overené postupy naberania svalovej hmoty ukážem, pretože už ma nebaví sa pozerať, ako sú ľudia dezinformovaní kvôli množstve klamlivých informácii, ktoré sa k nim denno denne dostávajú.

Tréningové a stravovacie postupy, ktoré sú často uverejnené na internete sú väčšinou iba preložené z amerických zdrojov redaktormi, ktorí v živote nedržali činku v ruke a málokedy vôbec vedia o čom píšu.

Možno si už uvedomujete, že týmto spôsobom viditeľné pokroky vo forme nárastu svalovej hmoty nezískate.

A preto…

Váš bojový plán bude pozostávať z optimálne navrhnutého tréningového plánu na svalový objem, stravovacích a ďalších odporúčaní testovaných na mne a na desiatkach ďalších cvičencoch, ktorým sa úspešne darí dosahovať obdivuhodné výsledky.

Predstavujem vám jedinečnú publikáciu…

Tajomstvo svalového rastu

Definitívne odporúčania pre nárast svalovej hmoty a sily bez zakázaných látok

Tajomstvo svalového rastu je kompletný a ucelený návod, vďaka ktorému budete priberať svalovú hmotu efektívne a bez použitia akýchkoľvek zakázaných látok.

Ak sa budete riadiť podľa postupov v knihe Tajomstvo svalového rastu, tak vám garantujem, že dosiahnete výsledky po ktorých túžite.

Naučím vás krok za krokom, ako pomocou jednoduchého postupu naberať svalovú hmotu tak, ako som ju nabral aj ja a všetci moji klienti ktorých trénujem, a to za zlomok ceny, ktorú by ste zaplatili za osobné poradenstvo.

Táto kniha je doslova a do písmena kľúčom k vašej vysnívanej postave a je písaná bez zbytočných viet, ktoré by ste sa mohli dočítať hocikde na internete.

Veľmi výstižnou formou sa dozviete všetky potrebné informácie o strave, tréningu, regenerácii, doplnkoch výživy a mnohých princípoch a metódach, vďaka ktorým budete naberať svaly rýchlejšie ako doteraz a to úplne prirodzeným spôsobom.

Tajomstvo svalového rastu je kompletný a ucelený návod, vďaka ktorému budete priberať svalovú hmotu efektívne a bez použitia akýchkoľvek zakázaných látok.

Ak sa budete riadiť podľa postupov v knihe Tajomstvo svalového rastu, tak vám garantujem, že dosiahnete výsledky po ktorých túžite.

Naučím vás krok za krokom, ako pomocou jednoduchého postupu naberať svalovú hmotu tak, ako som ju nabral aj ja a všetci moji klienti ktorých trénujem, a to za zlomok ceny, ktorú by ste zaplatili za osobné poradenstvo.

Táto kniha je doslova a do písmena kľúčom k vašej vysnívanej postave a je písaná bez zbytočných viet, ktoré by ste sa mohli dočítať hocikde na internete.

Veľmi výstižnou formou sa dozviete všetky potrebné informácie o strave, tréningu, regenerácii, doplnkoch výživy a mnohých princípoch a metódach, vďaka ktorým budete naberať svaly rýchlejšie ako doteraz a to úplne prirodzeným spôsobom.

Pokiaľ uprednostňujete zaslať knihu Tajomstvo svalového rastu na adresu:

Pokiaľ uprednostňujete e-knihu Tajomstvo svalového rastu v PDF:

Pokiaľ uprednostňujete zaslať knihu Tajomstvo svalového rastu na adresu:

Pokiaľ uprednostňujete e-knihu Tajomstvo svalového rastu v PDF:

Veľmi stručne vám opíšem aspoň zopár tém, ktoré sa dozviete v 5-tich základných sekciách tejto knihy

Sekcia 1. Poznatky, ktoré musíte vedieť ešte pred tým než s posilňovaním začnete


V tejto úvodnej sekcii sa dozviete, akú úlohu hrá genetika vo vzťahu s naberaním svalovej hmoty a sily a skrytý dôvod, prečo menšina ľudí dosahuje o niečo lepšie výsledky než ostatní.

Ďalej vám vysvetlím, ako funguje pohyb svalov a z čoho svaly pozostávajú. Ďalej budeme diskutovať o funkcií troch základných svalových vlákien, takže lepšie pochopíte, ako hmotnosti a počet opakovaní ovplyvňujú jednotlivé svalové vlákna.

O niečo ďalej vás do hĺbky oboznámim so sarkoplazmatickou a myofibrilárnou hypertrofiou a taktiež vám detailne vysvetlím, ako funguje proces naberania svalovej hmoty. Pochopenie tohto procesu vám pomôže lepšie pochopiť súvislosti medzi tréningom, stravou a regeneráciou.

Dozviete sa taktiež, ako pomocou centrálneho nervového systému ovládame svaly a ako motorické jednotky ovplyvňujú rast svalovej hmoty a sily. Na konci tejto sekcie plne pochopíte, s akou záťažou by ste mali trénovať, aby ste naberali svaly a/alebo silu.

Sekcia 2. Silový tréning z hľadiska vedy a praxe


V druhej sekcii sa dozviete 21 chýb pri tréningu, ktorých sa dopúšťa až 90% ľudí vo fitness centre a minimálne polovica fitness trénerov! Pokiaľ sa týmto chybám nevyvarujete, riskujete pretrénovanie, ktoré takmer s istotou povedie k zastaveniu svalových prírastkov.

Na nasledovných stránkach zistíte, kedy je z hľadiska výkonu a hladiny hormónov optimálny čas pre tréning, čo vám zaistí viac energie pri vykonávaní cvikov a dosiahnutie maximálneho anabolického efektu počas cvičenia.

Ďalej vás oboznámim s optimálnym trvaním excentrickej fázy pohybu a fázy kontrakcie, ktorých správna doba trvania je kritická z hľadiska zapojenia čo najväčšieho počtu motorických jednotiek, ktorých počet zapojenia do činnosti ovplyvňuje stimul pre svalový rast.

Medzi ďalšie kritické faktory, ktoré ovplyvňujú vaše svalové prírastky patrí optimálna dĺžka tréningu. Na týchto stránkach sa dozviete, ako zabrániť nepriaznivo veľkej hladine kortizolu, čo je hormón, ktorý je zodpovedný za rozkladanie svalovej bielkoviny a práve tento efekt dokážete minimalizovať optimálnou dĺžkou tréningovej jednotky.

50. strana pojednáva o tréningovej frekvencii, ktorá sa podiela na tom, či a ako rýchlo budete naberať svalovú hmotu a silu. Nesprávne zvolenie tréningovej frekvencie spôsobí, že nebudete napredovať vôbec alebo na druhú stranu, ak sval budete zaťažovať príliš často, koledujete si o preťaženie nervového systému a následné pretrénovanie.

Nasledovné stránky sú venované opakovaniam a sériám. Z hľadiska výskumu a taktiež mojich skúseností vám objasním vplyv počtu opakovaní na rôzne typy svalových vlákien a dozviete sa, ako a prečo by ste mali kombinovať rôzne rozsahy opakovaní v jednej tréningovej jednotke. Ďalej sa dozviete šokujúcu pravdu o počte sérii, vďaka ktorej dokážete oddialiť priskorú adaptáciu svalov na danú záťaž a tým predĺžiť dobu svalového rastu.

Neoddeliteľnou súčasťou úspešného naberania svalovej hmoty a sily je správne zvolený tréningový plán. Na základe súvislostí medzi počtom sérii, opakovaní a ďalších činiteľov získate kompletné tréningové plány pre naberanie svalov a sily, ktoré sú zacielené na maximálny svalový stimul, zvýšenie hladiny rastového hormónu a vytvorenie anabolického procesu po cvičení. Spolu s tréningovými plánmi na rozvoj svalovej hmoty obdržíte taktiež tréningový plán na zvýšenie sily, pomocou ktorého navýšite silu na základných cvikoch o viac než 10 kg za mesiac.

…a to je iba zanedbateľná časť toho, čo sa v tejto sekcii dozviete.

Sekcia 3. Tretia sekcia je venovaná pokročilým princípom stravovania pre svalový rast a navýšeniu hladiny testosterónu


Hneď na začiatku tejto sekcie sa dozviete niekoľko zaužívaných stravovacích mýtusov, ktoré spomaľujú svalový rast a dozviete sa o jednej potravine, ktorú na 80% konzumujete každý deň, avšak nepodporuje rast svalov, ale tvorbu rakovinotvorných buniek.

O niečo ďalej sa dozviete o spôsoboch zvyšovania hladiny testosterónu a odhalím vám jednoduchú metódu, ktorá vám pomôže zvýšiť hladinu testosterónu až o 12%. Na nasledujúcich stránkach sa dočítate o ďalších metódach znižovania hladiny estrogénu, čo je hormón, ktorý podporuje ukladanie tukov a ktorému sa budete chcieť vyhnúť, pokiaľ vám ide o seriózne svalové prírastky.

Dozviete sa o 23 potravinách, ktoré obsahujú všetky potrebné živiny pre budovanie svalovej hmoty a sily a ukážem vám tajný princíp, ako dokážete prijímať potrebné množstvo živín pre budovanie svalovej hmoty a zároveň nemusieť jesť extra veľké porcie jedla.

Zistíte optimálne množstvo denného príjmu kalórii a správne prerozdelenie makronutrientov pre naberanie takmer čistej svalovej hmoty (a nie, nejedná sa o pomer 40:30:30)

Odhalíte (moji klienti to nazývajú zázračný elixír) dva skutočné nakopávače proteosyntézy počas tréningu, ktoré by ste mali prijať pred a po tréningu, pokiaľ to myslíte s naberaním svalov vážne.

Ďalej vás naučím tajný trik, vďaka ktorému si môžete dopriať aj nezdravé potraviny a pritom nepriberať váhu vo forme tuku. Vedeli ste o tom, že nezdravé potraviny sa dajú využiť v prospech naberania svalovej hmoty? Nie? Tak v tejto časti knihy sa to dozviete.

Sekcia 4. V štvrtej sekcii vám odhalím 10% doplnkov výživy, ktoré vám prinesú 90% výsledkov (a ušetria 90% peňazí)


V predposlednej sekcii knihy sa naučíte o 8 typoch výživových doplnkoch, ktoré urýchľujú rast a regeneráciu svalových vlákien a dozviete sa taktiež o ich správnom dávkovaní, čím ešte zdvojnásobíte ich účinok.

Sekcia 5. V poslednej sekcii sa naučíte využívaj potrebné regeneračné techniky pre svalový rast


Na to, aby ste docielili správnu hladinu testosterónu, rastového hormónu a zabezpečili tak svalom ich rýchly rast, je potrebné, aby ste poznali regeneračné princípy potrebné na zotavenie centrálneho nervového systému a poškodených svalových vlákien.

Nedostatočná regenerácia povedie takmer isto k poklesu inzulínovej senzitivity a tým pádom k priberaniu tukového tkaniva.

Povedali o tejto knihe

Ondřej Houžvička

Kniha mě překvapivě opravdu zaujala. Jedná se o jednu z mála publikací (nebo snad o jedinou?) na československém trhu, která přináší opravdu ucelený a efektivní přístup k posilování. Viktor dal dohromady ty nejzákladnější a současně nejúčinnější metody světových trenérů a doplnil je svými vlastními zkušenostmi, které jsou v oblasti posilování velmi důležité. V knize naleznete sekce týkající se všech důležitých pilířů - nejen samotné posilování, ale i strava, regenerace a doplňky výživy. I tyto další sekce jsou zpracovány velmi kvalitně. Knihu rozhodně doporučuji všem začátečníkům i mírně pokročilým, kteří stagnují a chtěli by se posunout dále vpřed. Tohle je něco, co na našem trhu chybí a co by si měl každý přečíst, než se pustí do zdvihání železa!

Osobný tréner a výživový poradca, tréner štátnej reprezentácie mládeže Českého zväzu silového trojboja

 

 

 

Tajomstvosvalovehorastu.sk
5
2016-08-28T22:51:48+02:00

Osobný tréner a výživový poradca, tréner štátnej reprezentácie mládeže Českého zväzu silového trojboja

 

 

 

Kniha mě překvapivě opravdu zaujala. Jedná se o jednu z mála publikací (nebo snad o jedinou?) na československém trhu, která přináší opravdu ucelený a efektivní přístup k posilování. Viktor dal dohromady ty nejzákladnější a současně nejúčinnější metody světových trenérů a doplnil je svými vlastními zkušenostmi, které jsou v oblasti posilování velmi důležité. V knize naleznete sekce týkající se všech důležitých pilířů - nejen samotné posilování, ale i strava, regenerace a doplňky výživy. I tyto další sekce jsou zpracovány velmi kvalitně. Knihu rozhodně doporučuji všem začátečníkům i mírně pokročilým, kteří stagnují a chtěli by se posunout dále vpřed. Tohle je něco, co na našem trhu chybí a co by si měl každý přečíst, než se pustí do zdvihání železa!
5
1
Tajomstvosvalovehorastu.sk

Tomáš Hegli

Túto knihu mi odporučila moja kamarátka, ktorá so mnou sem-tam chodí trénovať. Keďže ju poznám už naozaj dlho, nemohol som si nevšimnúť, ako sa jej postava neskutočne zlepšila a dokonca zdvíhala viac, ako predtým. Bol som naozaj prekvapený, a tak som sa jej priamo opýtal, čomu vďačí za také skvelé zlepšenie. Povedala mi, že narazila na túto knihu a odporučila mi, aby som si ju preštudoval, že tam je všetko pekne vysvetlené. Knihu som si teda objednal aj keď zo začiatku som bol voči nej skeptický, pretože som neveril, že sa môžem o posilňovaní a strave dozvedieť ešte niečo viac. Mýlil som sa! Vždy je priestor na ďalšie vzdelávanie sa, a táto kniha mi to ukázala. Po preštudovaní a nasledovaní týchto rád som po necelom mesiaci a pol zaznamenal, že sa moja postava o dosť zlepšila! Moje silové výkony na základných cvikoch vzrástli v priemere o 6kg, čo som bol milo prekvapený, pretože ako naturálny bodybuilder a pokročilý cvičenec nebolo pre mňa už po toľkých rokoch tréningu jednoduché zvyšovať váhy a naturálne sa posúvať vpred. Teraz už viem, že investícia do tejto knihy sa mi mnohonásobne vrátila späť a som zároveň vďačný autorovi, že si dal tú prácu a napísal niečo tak komplexné a výstižné, čo zároveň funguje. Veľmi sa mi páčila kapitola o postupe zvyšovania silového výkonu, a aj keď som nedodržiaval úplne všetko, čo je v tejto knihe uvedené, tak aj napriek tomu sa mi za necelý mesiac a pol podarilo pribrať krásnych 2,5 kg svalovej hmoty. Verím teda, že ak začnem všetko dodržiavať, tak výsledky budú ešte omnoho lepšie. Úprimne môžem napísať starú známu pravdu, že najlepšia investícia je predsa len investícia do seba!

vicemajster Slovenskej republiky v naturálnej kulturistike SSNKF a absolútny víťaz Grand Prix

Tajomstvosvalovehorastu.sk
5
2016-08-28T22:11:19+02:00

vicemajster Slovenskej republiky v naturálnej kulturistike SSNKF a absolútny víťaz Grand Prix

5
1
Tajomstvosvalovehorastu.sk

Ondrej

Podľa mňa by to bolo fajn aj vydané v knižnej forme. Ale kniha ma zaujala už, keď som si o nej čítal tie skrátene úryvky alebo body o čo sa vlastne jedná,, a tiež cvičím a trénoval som od 5tich rokov vrcholovo hokej prakticky až do teraz a čo som si tam prečítal tak z mojich skúsenosti viem že to čo tam je napísané je pravdivé a preto ma to zaujalo. Sú tam veci aj do podrobnejšia, o ktorých viem menej a preto som sa rozhodol si túto knihu zakúpiť.
Tajomstvosvalovehorastu.sk
5
2016-08-28T23:02:42+02:00
Podľa mňa by to bolo fajn aj vydané v knižnej forme. Ale kniha ma zaujala už, keď som si o nej čítal tie skrátene úryvky alebo body o čo sa vlastne jedná,, a tiež cvičím a trénoval som od 5tich rokov vrcholovo hokej prakticky až do teraz a čo som si tam prečítal tak z mojich skúsenosti viem že to čo tam je napísané je pravdivé a preto ma to zaujalo. Sú tam veci aj do podrobnejšia, o ktorých viem menej a preto som sa rozhodol si túto knihu zakúpiť.
1
Tajomstvosvalovehorastu.sk

Richard

Kniha Tajomstvo Svalového Rastu je výborne spracovaná a podľa obsahu usudzujem, že mi určite pomôže k ceste za mojim cieľom.
Tajomstvosvalovehorastu.sk
5
2016-08-28T23:03:52+02:00
Kniha Tajomstvo Svalového Rastu je výborne spracovaná a podľa obsahu usudzujem, že mi určite pomôže k ceste za mojim cieľom.
1
Tajomstvosvalovehorastu.sk

Marek

Kniha Tajomstvo svalového rastu sa mi celkom páčila, je v nej všetko čo treba vedieť ohľadom budovania svalstva. Podstate nieje jej čo vytknúť ale pre mňa ako menej skúseného mi tam chýbalo niečo o vyrysovaní svalov je to všetko len o nadobudaní ale veď v konečnom dôsledku asi o tom tá kniha je podľa názvu 🙂
Tajomstvosvalovehorastu.sk
5
2016-08-28T23:05:06+02:00
Kniha Tajomstvo svalového rastu sa mi celkom páčila, je v nej všetko čo treba vedieť ohľadom budovania svalstva. Podstate nieje jej čo vytknúť ale pre mňa ako menej skúseného mi tam chýbalo niečo o vyrysovaní svalov je to všetko len o nadobudaní ale veď v konečnom dôsledku asi o tom tá kniha je podľa názvu 🙂
1
Tajomstvosvalovehorastu.sk

Pokiaľ už máte dosť všetkých tých rýchlokvasených „odborníkov“…

…Predražených trénerov a suplementov, vďaka ktorým „zaručene do 30 dní“ naberiete 10 kíl svalovej hmoty…

Potom tu je to riešenie, ktoré ste tak dlho hľadali

Možno vám váš vnútorný hlas teraz hovorí, že to nemôže fungovať, veď predsa každý mesiac vychádza časopis s novými tréningovými a stravovacími postupmi, takže „musíte držať krok“.

Nuž, drahí čitatelia tohto článku, ľudia málokedy majú záujem poskytnúť vám konečné riešenie vášho problému.…alebo myslíte si, že vám napríklad vaša práčka vydrží až do konca života?

Asi teraz viete na čo narážam. Aby sa udržal kolobeh starých zákazníkov, málokto vám má záujem pomôcť raz a navždy.

Chcem byť k vám úprimný a nepoviem vám (ako už mnoho ľudí), že vám svaly porastú vďaka desiatich sťahovaniam kladky a kúpením si HYPERMEGA GAINERU S NOVOU TECHNOLÓGIOU ŠTIEPENIA PEPTIDOV

To v žiadnom prípade!

Viem, ako dokážu ľudia zavádzať a mnoho dnešných trénerov by o tom mohli rozprávať celé dni (aj keď často vám nemajú čo povedať)

Veľa trénerov vo fitness centrách sú ľudia, ktorí cvičia pár mesiacov, spravili si základný kurz a teraz z vás budú vyťahovať peniaze. Dovolím si tvrdiť, že niektorí by vám dokonca poradili, aby ste neprijímali proteíny, pretože to znie ako ster…bobule (veď viete čo).

Nebudem tu menovať konkrétny web, ale toto sú ceny, ktoré si účtujú tréneri za fitness poradenstvo:

Snáď netreba zdôrazniť, že tieto ceny sú prehnané a že väčšina ľudí si to nemôže dovoliť.

Po vyčíslení nákladov, mnoho mesiacov prípravy a niekoľko percentnej marže by cena knihy

predstavovala 34€, som si však vedomý toho, že by za túto cenu nebola dostupná pre každého a preto vám ju ponúkam v podstate za neziskovú cenu iba 20 € čo je pre mňa cena, ktorá ledva pokryje náklady, ktoré spadajú na 1 kus knihy a pre vás je to cena zanedbateľná v porovnaní s časom a námahou, ktoré by ste museli na budovanie svalov vynaložiť, pokiaľ by ste chceli na všetky overené postupy prísť sami metódou pokus-omyl.

Keďže chcem čo najviac vyjsť v ústrety ľuďom, ktorí chcú naberať svalovú hmotu, ale neradi čakajú na dodanie zásielky, ponúkam túto knihu taktiež vo formáte PDF ešte za nižšiu cenu a to iba 10 €

Chcem vám dať knihu Tajomstvo svalového rastu až na 2 mesiace úplne ZADARMO

2 mesiace to je práve doba, za ktorú sa na vašu postavu už nikdy nebudete pozerať tak, ako pred tým. Avšak ak z nejakého dôvodu počas dvoch mesiacov zistíte, že tento program nie je pre vás, tak ma kontaktujte a bez akýchkoľvek otázok vám pošlem do posledného centu peniaze späť na váš účet.

Nemôžete tak vážne nič stratiť a plnú zodpovednosť tak preberám sám na seba, pretože som si istý, že vďaka tomuto programu dosiahnete postavu po akej ste vždy túžili.

Ak ste pripravený konečne získať prirodzene svalnatú postavu, potom Tajomstvo svalového rastu je pre vás jediná príručka, ktorú kedy budete pre naberanie svalov potrebovať

Nezabúdajte na to, že pokiaľ budete robiť tie isté veci, tým istým spôsobom ako doteraz, tak nemôžete očakávať iné výsledky.

Ak sa začnete učiť tie správne veci a to čo sa naučíte aplikujete do praxe, nemôžete minúť váš cieľ.

Preto nestačí o veciach iba premýšľať, ale je potrebné konať. Nestrácajte čas skúšaním a použite radšej už niečo čo je overené, že funguje a ušetríte tak peniaze, energiu a čas.

Nechajte si poslať knihu „Tajomstvo svalového rastu“ priamo na vašu adresu a začnite sa oboznamovať s rokmi odskúšanými princípmi budovania svalovej hmoty a sily už dnes!

Pokiaľ uprednostňujete zaslať knihu Tajomstvo svalového rastu na adresu:

Pokiaľ uprednostňujete e-knihu Tajomstvo svalového rastu v PDF:

Pokiaľ uprednostňujete zaslať knihu Tajomstvo svalového rastu na adresu:

Pokiaľ uprednostňujete e-knihu Tajomstvo svalového rastu v PDF:

Najčastejšie kladené otázky

Je kniha Tajomstvo svalového rastu určená aj pre ženy?

Hoci majú ženy o trochu viac pomalých svalových vlákien, stále platí to isté – Ak chcete naberať svalovú hmotu, musíte sval adekvátne zaťažiť, čím vytvoríte potenciál pre jeho budúci rast. Môžete preto vykonávať o niečo viac opakovaní než je uvedené v knihe. Čo sa týka stravovania, tak nejaké odlišnosti sú aj tu. Ženy majú o niečo lepšie využitie tuku na energiu než muži a naopak horšie využitie sacharidov na energiu než muži. Môžete teda upraviť pomer medzi sacharidmi a tukmi resp. znížiť prísun sacharidov a zvýšiť prísun tukov.
Ak odmyslíme niekoľko odlišností, ktoré nie je problém upraviť, princípy budovania svalovej hmoty zostávajú aj pre ženy nezmenené, takže ÁNO, kniha Tajomstvo svalového rastu je aj pre ženy.

Prečo ponúkam knihu Tajomstvo svalového rastu tak lacno? Nie je v tom háčik?

Nie, žiadny háčik v tom nie je. Knihu Tajomstvo svalového rastu ponúkam taktiež vo formáte PDF a preto ju môžem dať o cca 40% lacnejšie než tlačenú verziu a sprístupniť ju aj mladistvým ľuďom, ktorí túžia po svalnatej postave a tlačená verzia knihy by bola pre nich ťažšie dostupná.

Ako dlho potrvá, kým uvidím prvé výsledky?

To záleží od viacerých faktorov, predovšetkým od toho, do akej miery budete dodržiavať kľúčové princípy uvedené v knihe. Podľa skúseností s niekoľkými klientmi môžete očakávať viditeľné výsledky už po 30 dňoch.

Môžem sa riadiť podľa týchto informácií pokiaľ nemám ešte 18 rokov?

Samozrejme. Ja som s cvičením začal ako 15 ročný a žiadne problémy som nemal. V tomto veku máte vynikajúcu výhodu naberať svaly, máte veľa potrebných hormónov a sila vám bude rásť tréning čo tréning. Avšak pokiaľ máte menej ako 15-16 rokov, tak odporúčam použiť o niečo menej intenzívny prístup z dôvodu, že je človek do konca puberty (povedzme do 15-16r.) ešte moc vo vývine (kĺby, úpony a pod.).

Platia tieto informácie aj pre starších ľudí?

Pokiaľ s cvičením začínate napr. v 50 rokoch, tak schopnosť vašeho tela budovať svaly je o niečo menšia ako napríklad u 30 ročného človeka a taktiež schopnosť tela sa po tréningu zotaviť je menšia. Z tohto dôvodu by ste mali zvyšovať intenzitu aj frekvenciu pozvoľna. Princípy naberania svalovej hmoty však platia aj v tomto prípade rovnaké, čo znamená, že máte príležitosť z tejto knihy veľa vyťažiť dokonca aj v prípade, že nepatríte zrovna k najmladším ročníkom.

Chcem podľa knihy začať cvičiť ešte dnes, koľko trvá kým mi kniha príde domov?

Tlačenú verziu knihy sa snažím odoslať ešte v deň objednávky a preto ju môžete obdržať už behom 3 dní. Čo sa týka PDF verzie, tak prístup ku všetkým princípom naberania svalovej hmoty môžete získať takmer okamžite.